Menu Close

Biologija ir jūros biotechnologija

Kvalifikacinis laipsnis: gyvybės mokslų bakalauras
Studijų trukmė: 3 metai
Studijų forma: nuolatinės studijos

Egzaminai:

Biologija – brandos egzaminas (0,4);
Lietuvių kalba ir literatūra – brandos egzaminas (0,2);
Chemija arba matematika – brandos egzaminas arba metinis pažymys (0,2)
Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais – brandos egzaminas arba metinis pažymys (0,2)

Čia studijuoti geriausia

Čia dėsto vieni jauniausių mokslininkų Universitete, čia turime šaunią akademinę bendruomenę. Ir pas mus – pati moderniausia mokymo ir tyrimų įranga. Esame atviri pažangiausioms patirtims ir ruošiame studentus taip, kad jie galėtų rinktis darbą tiek čia, tiek ir visame plačiajame pasaulyje.

Kolegos nuo pirmos dienos

Mūsų specialybė „vienetinė”, kiekvienas studentas sulaukia ypatingo dėmesio. Kartu dirbame ekspedicijose ir laboratorijose, studentas vyresnių mokslininkų vertinamas kaip kolega nuo pirmos studijų dienos. Čia dėstantys puikūs užsienio mokslininkai studentui suteiks europinės studijų patirties.

Biologija rankomis

Mūsų studijos yra itin arti tiriamojo objekto, kurį laboratorijose teks paliesti, ir nesvarbu, ar tai mikrobo molekulė, ar žiemojančių paukščių meniu. Gali tekti ir pačiam lįsti į vandenį tiriant dugno buveines ar jūrinių žinduolių elgseną. Tiesiogiai iš srities specialistų gausite ne tik teoriją, bet ir praktiką.

Mėlynoji biotechnologija

Mėlynoji biotechnologija – tai vandens organizmų panaudojimas technologijose: jūros biologinių išteklių įvairovei ieškome pritaikymo akvakultūroje, maisto ir pašarų gamyboje, vandens valyme, farmacijoje. Turime ir modernias recirkuliacines akvakultūros sistemas bei susijusias laboratorijas, ir prieigą prie pažangios rinkoje jau sėkmingai dirbančių įmonių infrastruktūros.

Jūrinių ekosistemų tyrimai

Labiausiai mums rūpi Baltija ir Kuršių marios, nes čia mūsų namai. Tačiau Okeanas – vienas, todėl mūsų dėstytojai dirba nuo Arkties iki Antarkties. Kartais prireikia išmokti ir persirgti jūros ligą, pilotuoti droną ar nerti po vandeniu. Mes – dėstytojai ir studentai – su tarptautinėmis ekspedicijomis pabuvojome nuo tropikų iki ledynų, pažvelgėme į jūrą ir pro mikroskopą, ir iš kosmoso.

Praktiniai įgūdžiai

Studijuodami biologiją ir jūros biotechnologiją įgysite vertingų praktinių įgūdžių bei specialiųjų, socialinių ir asmeninių gebėjimų, padėsiančių sėkmingai siekti savo tolimesnių gyvenimo tikslų. Trys metai laboratorijoje – tai solidus praktinis pasirengimas dirbti pačiose įvairiausiose srityse.

Karjera

Teisingiausias atsakymas į klausimą, kur dirba baigę mūsų mokslus absolventai, būtų – „visur”. Nuo laboratorijų iki Jūrų muziejaus, nuo aplinkosaugos iki akvakultūros įmonių. Mūsų žmonių reikia ir viešajam sektoriui, ir privačiam verslui.

Kontaktai

Klaipėdos unversitetas
Jūros tyrimų institutas
Universiteto al. 17, 92294 Klaipeda
(8 46) 39 88 55
studijos@apc.ku.lt

Informacija stojantiesiems: https://www.ku.lt/priemimas/bakalauro-studijos/biologija-ir-juros-biotechnologija/