Menu Close

Po mokslo festivalio “Erdvėlaivis Žemė” vėliava Jūros tyrimų institute suorganizuotas mokslo populiarinimo renginys – mugė moksleiviams

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“ jau 15 metų organizuoja moksleiviams skirtus mokslo populiarinimo renginius. Šiais jubiliejiniais metais rugsėjo 14 dieną duris moksleiviams atvėrė Jūriniame slėnyje įsikūręs Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas.

Mokiniai ir jų mokytojai pakviesti susipažinti su Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų bei tyrėjų vykdomais tyrimais “nuo Kuršių marių iki Arkties vandenyno”. Renginio metu dažnai skambėjusi frazė įvardijo plačią Klaipėdos universiteto mokslininkų atliekamų tyrimų geografiją, kurią pristatė okeanografijos profesorius Sergejus Oleninas paskaitoje „Klaipėdos universitetas ir Arkties vandenyno tyrimai – misija įmanoma?“. Kapitonas Valdemaras Vizbaras apie ilgametę plaukiojimo patirtį pasakojo netradicinėje paskaitoje apie Baltijos jūrą ir vienintelį Lietuvoje mokomąjį burlaivį „Brabander“. Lektorė Viktorija Sabaliauskaitė skaitė paskaitą apie vieną opiausių problemų – šiukšles Baltijos jūroje bei suorganizavo mokiniams dvi ekspedicijas po Baltijos jūros pakrantę. Klaipėdos universiteto ekologijos ir aplinkotyros doktorantė Donalda Karnauskaitė surengė mokslines dirbtuves, o mokslo darbuotoja dr. Evelina Grinienė pravedė praktinį užsiėmimą apie bakterijų tyrimus vandenyje.

Renginio metu dalyviai taip pat turėjo galimybę apsilankyti ekspozicijoje, kurioje susipažino su fitoplanktono, bestuburių ir stuburinių organizmų pasauliu, galėjo paliesti vieną iš ekspozicijos egzotinių organizmų – gauruotažnyplį krabą, kitaip dar vadinamą apželtkojį krabą (lot. Eriocheir sinensis).

Technologijomis besidomintiems mokiniams duris atvėrė Mechanikos ir jūrų inžinerijos bei Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos. Mokslinių laboratorijų vadovai dr. Artūras Tadžijevas ir dr. Paulius Rapalis pademonstravo modernią tyrimų įrangą, papsakojo apie laboratorijose atliekamus bandymus, kuriamus inovatyius produktus ir technologijas.

Jūrine aplinka ir technologijomis besidomintiems 9-12 klasių gimnazijų moksleiviams pristatyta didelio populiarumo mokinių tarpe sulaukusi Institute vykdoma neformaliojo vaikų švietimo programa „IŠMANIOJI JŪRA“ (angl. SMART SEA). Šios programos dalyviai kartą per mėnesį kviečiami į praktinius laboratorinius užsiėmimus, kurių metu turi galimybę pažinti Baltijos jūros aplinką bei profesionaliau suprasti gamtos mokslų ir technologijų inovacijas, ar net atlikti individualų tiriamąjį darbą, padedant KU mokslininkams.

Iš viso renginio metu Jūros tyrimų institute apsilankė apie 320 moksleivių iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos ir Gargždų ir 22 juos lydintys mokytojai.

Posted in Įvykiai

Related Posts