Menu Close

Sveikiname Gretą Gyraitę laimėjus “Švyturio” stipendiją

Iš klaipeda.diena.lt

„Vyšnia ant torto“ – taip laimėjimą įvertino šių metų konkurso „Švyturio Klaipėdos ateities stipendija“ nugalėtoja Greta Gyraitė. Jaunoji mokslininkė dar nenusprendė, kur išleis laimėtą piniginį paskatinimą. Konkursas įgauna pagreitį „Švyturys-Utenos alus“ aštuntąjį kartą organizavo jaunųjų talentų, garsinančių Klaipėdos kraštą, konkursą. Laimėti 4000 eurų stipendiją pretendavo 24 jaunuoliai nuo 20 iki 35 metų, atstovaujantys pačias įvairiausias sritis. Iš šių kandidatų komisija ir klaipėdiečiai ištrinko penkis finalistus. Kaip pastebėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, ši stipendija – puiki investicija, apie kurią sužino visi klaipėdiečiai. Ne vienas ankstesnis stipendijos laureatas puikiai garsina Klaipėdos kraštą įvairiose srityse. Bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas pasidžiaugė, kad kasmet konkursas sulaukia vis aktyvesnio balsavimo ir vis sunkiau tampa išrinkti nugalėtoją.

Finale dėl piniginio laimėjimo taip pat varžėsi aktyvus visuomenininkas Eimantas Reliuga, mokslininkė Kornelija Mažionytė, menininkė Emilija Lendraitytė ir muzikantas Kasparas Petkus. Ši stipendija – didžiulė garbė ir paskata tęsti savo darbą. Pernai „Švyturio-Utenos alaus“ stipendiją pelnė saulės energija varomų katamaranų kūrėjas Tomas Vėlius. Jis piniginę premiją įvertino kaip vieną didžiausių gyvenimo stebuklų. Šventės dalyvius pasveikino vienas pirmųjų stipendijos laimėtojų – operos solistas Steponas Zonys. Akiratyje – Baltijos jūros tyrimai Šių metų konkurso nugalėtoja 31 metų Greta Gyraitė neseniai apsigynė daktaro laipsnį Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute. Mokslininkė atlieka maudyklų vandens kokybės tyrimus Lietuvos ir Vokietijos Baltijos pajūriuose. „Šis įvertinimas man, kaip pradedančiajai profesionalią mokslininkės karjerą, yra svarbus, nes mes ne visada turime galimybių parodyti, ką darome. Ši stipendija – didžiulė garbė ir paskata tęsti savo darbą“, – pirmuoju svariu įvertinimu pasidžiaugė G.Gyraitė, Baltijos pajūrio tyrimams atidavusi 10 metų.

Laimėtoja žadėjo atsakingai pagalvoti, kur investuoti stipendiją, kad pateisintų konkurso organizatorių lūkesčius. Ji prasitarė, kad laimėtus pinigus greičiausiai investuos į savęs kaip specialistės tobulinimą. G.Gyraitė pasidžiaugė, kad laimėjo ne tik stipendiją, bet ir didžiulį žmonių palaikymą. Už ją savo balsą atidavė daugiau nei 10 tūkstančių balsavusiųjų. Greta mano, kad sulaukti didžiulio aplinkinių palaikymo padėjo ir jos socialinė veikla: aktyvi visuomenininkė dalyvauja Klaipėdos universiteto mišraus choro „Pajūrio aidas“ ir irklavimo klubo „Dangės yriai“ veikloje. Iš Telšių kilusi Greta su draugais svarstė, kada gali save vadinti klaipėdiete. „Dabar, laimėjusi Klaipėdos krašto stipendiją, turbūt jau galiu save vadinti klaipėdiete“, – šypsojosi jaunoji mokslininkė.

Posted in Įvykiai, Spaudoje

Related Posts