Apie renginį

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas kartu su Botanikos sodu džiaugiasi, galėdami prisidėti prie holistinio mokinių smalsumo ugdymo ir gamtos paslapčių atskleidimo. Susidomėjimas gamtos išsaugojimu nuolat didėja, todėl svarbu į šią sritį pritraukti aktyvius ir motyvuotus mokinius.

Klaipėdos universitetas nuo 2017 m. organizuoja 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų – biologijos olimpiadą, kuri palaipsniui peraugo į gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų ir kūrybiškumo ugdymo – STEAM – olimpiadą. Šios olimpiados unikalumas – vienintelė olimpiada, kuri sukviečia jaunuosius talentus ir gamtos žinovus iš visų Lietuvos regiono savivaldybių.

Olimpiados metu mokiniams teikiamos užduotys ir klausimai apima platų integruotų mokslų spektrą: biologiją, ekologiją, gamtinę geografiją, chemiją, fiziką, inžineriją, matematiką, taip pat paliečiami bendramoksliniai dalykai – etnologija, sveika gyvensena, vartotojiška kultūra. Užduočių vertinimo komisija sudaryta iš Klaipėdos universiteto mokslininkų, kviestinių svečių bei vakarų regiono mokyklų pedagogų.

Rėmėjai: