Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto duomenų valdymo sistema
HANNOVER MESSE 2017
2017-04-24 - 2017-04-28
Paroda
Justas Žaglinskis
Paroda pagal tematiką buvo suskirstyta į septynis stambius sektorius. Pastaruosius buvo galima suskirstyti į dvi grupes, kurių vienos turinys demonstravo technologijų proveržį, o kitos – pristatė dabartinės serijinės gamybos gaminius ir paslaugas.
Viename iš geriausiai atspindinčių technologijų vystymosi kryptis ateityje „Tyrimai ir technologijos“ sektoriuje dominavo transporto priemonių elektrifikavimo sprendimai ir koncepcijos, 3D spausdinimas skirtingais būdais bei 3D spausdinimas remiantis bioinžinerija, virtualios realybės pritaikymo pramonėje sprendimai ir kt.
Geriausiai atspindinčiame robotizacijos plėtrą „pramonės automatizacija“ sektoriuje dominavo įranga, technologijos bei sprendimai, leidžiantys padidinti robotų ir robotizuotų linijų judėjimo greitį, darbo atlikimo preciziškumą ir pagerinti saugumą. Robotų ir robotizuotų linijų valdymui bevieliu ryšiu bei pavaroms ir mechanizmams buvo skiriamas itin didelis dėmesys. Buvo plačiai pristatomos logistikos valdymo technologijos ir sprendimai, kurie leidžia atlikti krovinių pervežimus su minimalių žmogaus įsikišimu.
Sektoriuje „Judėjimas, pavaros ir automatizacija“ dominavo: įvairių suspausto oro ir hidraulinių sistemų bei mechanizmų dalių paviršių padengimas medžiagomis, leidžiančiomis padidinti jų ilgaamžiškumą, termines savybes, poveikį kitoms detalėms ir kt.; naudojamų pavarų automatizavimas, sąsajos tarp mechanizmų ir vartotojo; automatizuotos įrangos efektyvus valdymas ir duomenų kaupimo sistemų optimizavimas; itin mažų matmenų detalių ir dalių gamyba; automatizuoti hidrauliniai mazgai ir lanksčių hidraulinių jungčių gamybos medžiagos bei technologijos, armavimo technologijos; itin aukšto slėgio sistemos; diržinės pavaros, pavarų dėžės ir guoliai. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas sausuma, oru, vandens paviršiumi ir po vandeniu judančioms bepilotėms priemonėms.
Viename iš didžiausių sektorių „Energija“ didelis dėmesys skirtas įvairaus transporto priemonių (lengvųjų automobilių, vilkikų ir autobusų) hibridinėms ir elektrinėms pavaroms. Didelio dėmesio susilaukė vandenilio panaudojimo technologijas bei vandeniliu varomas transporto priemones pristatančios įmonės. Šiame sektoriuje buvo pristatytas didelis skaičius stendų, kuriuose eksponuojami produktai, spendimai ir technologijos, susijusios su dyzelino pakeitimu metanu stacionariuose elektros gamybos generatoriuose, dujinių generatorių panaudojimu kombinuotame šilumos ir galios jėgainėse. Vėjo energetikai buvo skirtas itin didelis dėmesys siekiant pagerinti vėjo jėgainių efektyvumą, užtikrinti duomenų ir darbo valdymą bei kontrolę.
Duomenų kaupimo, perdavimo, saugojimo bei kiti IT procesai ir sprendimai buvo pristatomi „Skaitmeninė gamykla“ sektoriuje. Pastarajame daug dėmesio skirta bevielio interneto ryšio spartai, debesų technologijai, sukauptų duomenų apsaugai, aplikacijoms, palengvinančioms duomenų valdymą, įrankių internetui ir kt.