ADAMANT

Arkties bentoso ekosistemų kaita: ledyno tirpsmo ir borealinių rūšių pernašos makroplastiku poveikis

Naujienos

Ar rūpi Arktis mūsų moksleiviams?

Paskelbta publikacija apie Lietuvos ir Lenkijos moksleivių požiūrį į Arktį supančias problemas bei kur, kada ir kokia forma moksleiviams šios žinios yra perduodamos. Publikaciją skaitykite čia.

Sveikas, atvykėli, kuo tu vardu?

Ekspedicijų metu Hornsundo fjorde primą kartą užfiksuotas snieginis krabas Chionoecetes opilio. Sutapimas ar ne, bet šis naujakurys rastas tirpstančio ledyno zonoje. Šiuo metu apie šį radinį baigiama rengti publikacija.

Pristatyti pirmieji Arkties tyrimų rezultatai konferencijoje "Jūros ir krantų tyrimai 2019"

Tyrimo tikslas – nustatyti Hornsundo fjordo sublitoralės dugno buveinių struktūrą besitraukiančio ledyno pakraštyje (Burgerbukta) bei palyginti su buveinėmis laisvame nuo ledynų kontroliniame rajone (Adriabukta). Laisva nuo ledyno zona pasižymi didesne įvairove, kur sutinkama tiek mobili, tiek sėsli, tiek besirausianti fauna. Besitraukiančio ledyno zonoje įvairovė mažesnė, dominuoja mobilios krevetės ir virš nuosėdų vamzdeliuose gyvenančios daugiašerės kirmėlės. Pranešimas

ADAMANT logotipas

Sukurtas projketo ADAMANT logotipas, pabrėžiantis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą bei projekto esmę - besitraukiantį ledyno pakraštį ir nuo jo atsilaisvinusias buveines.

Savaitės nuotrauka


Projektas "Arkties bentoso ekosistemų kaita: ledyno tirpsmo ir borealinių rūšių pernašos makroplastiku poveikis" (ADAMANT) vykdomas pagal bendrą Lietuvos–Lenkijos finansinės schemos „Daina“ kvietimą, finansuojamą Lietuvos mokslo tarybos ir Lenkijos Nacionalinio mokslo centro.