Visai neseniai Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto (KU JTI) mokslininkai sugrįžo iš ekspedicijos amžinojo įšalo žemėje – Arktyje. Bendradarbiaudami su Lenkijos Okeanografijos instituto mokslininkais, jie aiškinosi, kaip tirpstantys ledynai keičia Arkties aplinką ir vandens dugno buveines. Kaimyninių šalių mokslininkai jau ne pirmą kartą sujungia savo pajėgas moksliniuose tyrimuose.
Remdamiesi puikiais dvišaliais moksliniais santykiais ir JTI prof. Sergejaus Olenino bei Lenkijos mokslų akademijos Okeanografijos instituto prof. J.M.Veslavskio ilgamečiu bendradarbiavimu, jie žengia į Arktį pasitelkę savo stipriąsias puses. Lenkijos Okeanografijos institutas jau spėjęs pasižymėti poliariniuose tyrimuose. Jie Arktyje įkūrę biologinę stotį ir ten dirba dešimtis metų. O KU mokslininkai pasižymi savo plačiomis žiniomis, susijusiomis su dugno buveinių kartografavimu, biogeochemija, jūrinėmis ekosistemomis, dugno buveinėmis, modeliavimu.
KU JTI mokslininkai dr. Sergejus Oleninas, dr. Andrius Šiaulys, dr. Martynas Bučas, dr. Tomas Ruginis, dr. Diana Vačiūtė, doktorantas iš Italijos Tobia Politi bei KU magistrantas Edvinas Tiškus dalyvavo skirtingose ekspedicijos dalyse. Kiekvienoje jų susidurta su skirtingais iššūkiais, kadangi skyrėsi ir tyrimų medžiagos rinkimo būdai, ir transporto priemonės.