Edukacinis užsiėmimas „Tarp vabzdžių“
Vyksta: kiekvieną trečiadienį nuo 9:00 iki 9:45 val.
Skirta: 1-4 klasių mokiniams.
Mokiniai Klaipėdos universitete aplankys gamtos muziejaus ekspoziciją, kurioje sukaupta didžiulė Lietuvos drugių ir vabalų kolekcija. Šios edukacijos metu vaikai tyrinės vabzdžių anatomiją, vystymosi ciklus, buveines, etologiją, išvys filmuotos medžiagos. Užsiėmimo pabaigoje dalyviai pieš ant akmenukų savo pamėgtus vabzdžius ir kaip talismaną galės parsinešti namo. Edukacijos metu ugdomas pažinimo potyris, meninis kūrybingumas, sąmojingumas ir atsakomybė supančiai aplinkai.
Edukacinis užsiėmimas „Neatrastas muziejus“
Vyksta: kiekvieną trečiadienį nuo 11:00 iki 12:00 val.
Skirta: 9-12 klasių mokiniams.
Tai ekskursija po Klaipėdos universiteto gamtos muziejų, kurios metu mokiniai turės galimybę kartu su gidu aplankyti skirtingas ekspozicijas, sužinos apie Lietuvoje gyvenančius vabalus, drugelius, paukščius ir žinduolius. Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su moksliniais faktais, padavimais, etologijos pavyzdžiais, išvys įvairių fotografijų bei filmuotos medžiagos. Ekskursijos pabaigoje mokiniai dalyvaus viktorinoje.
Edukacinis užsiėmimas „Paukščiai aplink mus anksčiau ir dabar“
Vyksta: kiekvieną ketvirtadienį nuo 10:00 iki 11:00.
Skirta: 4-10 klasių mokiniams.
Užsiėmimų metu sužinosite, kodėl lietuviai nuo seno stebėjo, gerbė ir saugojo paukščius. Aptarsime, kokią reikšmę paukščiai turi dabartinio žmogaus gyvenime. Nagrinėjant etninius elementus (nuo mįslių, pamokymų), klasikinius bei šiuolaikinius meno kūrinius, atskleidžiama paukščių svarba žmogui bei žmogaus veiklos svarba paukščių rūšių ir buveinių apsaugai. Turėsite galimybę apžiūrėti Lietuvoje sutinkamų paukščių iškamšų kolekciją, patys nagrinėti, kaip skirtingos rūšys prisitaikę gyventi skirtingose buveinėse, sužinosite apie informatyvius paukščių tyrimų metodus. Galiausiai išsiaiškinsime, kaip ir kodėl dabartinė paukščių apsauga priklauso nuo mūsų. Edukacijos pabaigoje žinios įtvirtinamos viktorina.