Vasario 3 d. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto Aplinkos nuotolinių stebėjimų ir vandens kokybės tyrimų grupės mokslininkai organizavo informacinį renginį “Praktinės palydovinių duomenų pritaikymo galimybės”. Šio renginio tikslas – supažindinti aplinkosaugos srities, savivaldos, verslo bei kitų institucijų atstovus bei visuomenę su naujausiomis kosmoso technologijomis bei praktinėmis palydovinių duomenų taikymo galimybėmis organizacijų ir įmonių veiklose, susijusiose su vandens aplinka ir joje vykdomomis veiklomis.
Seminaro metu buvo pristatyta palydovinių duomenų įvairovė ir produktai, taip pat praktinės nuotolinių tyrimų metodų ir duomenų pritaikymo galimybės skirtinguose veiklos sektoriuose. Atviros diskusijos su susitikimo dalyviais metu buvo aptartas ekspertų poreikis ir sritys, kuriose nuotoliniai vandens aplinkos stebėjimo metodai gali būti pritaikomi konkrečioje situacijoje ir/ar organizacijos ar įmonės veikloje.
Seminaro pabaigoje dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Jūros tyrimų instituto laboratorijose, kur jų vadovai pristatė atliekamus tyrimus ir įrangą.
Šis informacinis renginys-seminaras – Europos kosmoso agentūros finansuojamo projekto “Qredo” dalis. Pagrindinis projekto tikslas yra ilgalaikės ir tvarios strategijos, skirtos užpildyti atotrūkį tarp kosmoso ir geoerdvinio švietimo pasiūlos ir paklausos, kūrimas, daugiausia dėmesio skiriant ekspertų, ateitį siejančių su vandens telkinių ir jų aplinkos stebėsena rengimui bei kvalifikacijos tobulinimui.