Menu Close

Virtuali konferencija „Lašiša grįžta namo!“

Kvietimas gegužės 14 d. dalyvauti virtualioje konferencijoje „Lašiša grįžta namo!“

Salantų regioninio parko direkcija kartu su programa „Kurk Lietuvai“ gegužės 14 d. 10 val., minint Pasaulinę žuvų migracijos dieną, kviečia į virtualią konferenciją „Žuvų migracijos kelių atkūrimas Lietuvoje“ https://www.facebook.com/events/1041293672921533/

Šioje konferencijoje Jūsų lauks ekspertų, mokslininkų, techninių projektų ir saugomų teritorijų atstovų pranešimai, kuriuose bus analizuojamos aktualios žuvų migracijos kelių atkūrimo problemos Lietuvoje, pristatyti pirmieji ketinimai šalinti užtvankas šalyje, Salantų regioninio parko direkcijos patirtis ir tikslai, siekiant demontuoti Salantų miesto užtvanką.

Gegužės 16 d. jau ketvirtąjį kartą bus minima Pasaulinė žuvų migracijos diena. Kas dvejus metus šią dieną visame pasaulyje organizuojami renginiai, kurie supažindina visuomenę su dažnai pavojuje išnykti esančiomis migruojančiomis žuvimis ir jų svarba upių ir jūrų ekosistemoms, sunkumais, su kuriais šioms žuvims tenka susidurti žmonių paveiktose upėse. Šios iniciatyvos sumanytojas – Pasaulio žuvų migracijos fondas (World Fish Migration Foundation), koordinuoja renginius, vykstančius visame pasaulyje. Tarp jų šiemet – ir Salantų regioninio parko direkcijos organizuojama virtuali konferencija „Lašiša grįžta namo!“.

Ši konferencija glaudžiai susijusi LR Aplinkos ministerijos, nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų ir Salantų regioninio parko direkcijos pirmą kartą Lietuvoje įgyvendinama unikalia iniciatyva – upių užtvankų demontavimu gerinant žuvų migracijos sąlygas. Šiuo metu Lietuvoje rengiami du pilotiniai projektai: Bražuolės upelio užtvankos (Elektrėnų sav.) ir Salantų užtvankos ant Salanto upės (Kretingos raj.). pašalinimui. Prie pastarojo projekto įgyvendinimo prisideda ir Klaipėdos universiteto mokslininkai.

Ši iniciatyva yra labai sveikintina, nes iki šiol Lietuva nebuvo pašalinusi nei vienos užtvankos, kurių ant mūsų upių yra apie 1300. Didžioji dalis jų nebeturi pirminės funkcijos, nebeteikia nei ekonominės, nei rekreacinės naudos, dažnai yra prastos ar net avarinės būklės. Todėl siekiant gerinti žuvų migracijos sąlygas šalies upėse, tokių nebereikalingų užtvankų pašalinimas turėtų būti prioritetinė priemonė, kaip yra Vakarų šalyse. Taip pat ir artimiausi mūsų kaimynai yra stipriai pažengę šioje srityje; pats didžiausiais užtvankos pašalinimo projektas Europoje buvo įgyvendintas ne kur kitur, o Estijoje demontuojant Sindi užtvanką ant Pärnu upės.

Apie tai ir dar daugelį kitų žuvų migracijos kelių atkūrimo problemų išgirsti užsukite gegužės 14 d. 10 val. į virtualią konferenciją.

Posted in Įvykiai, Skelbimai

Related Posts