Menu Close

Jūros ir krantų tyrimai 2018

2018 m. gegužės 24-25 d. Klaipėdoje vyko 11-oji nacionalinė jūros mokslų ir technologijų konferencija „Jūros ir krantų tyrimai 2018“. Konferencija jau yra tapusi forumu, kuriame pristatant jau pasiektus rezultatus gimsta naujos idėjos ir iniciatyvos nacionalinio jūrinio mokslo plėtrai. Tradiciškai joje susitinka skirtingų sričių mokslininkai – geologai, hidrobiologai, fizinės okeanografijos specialistai, geochemikai, o pastaraisiais metais – ir technologinių krypčių atstovai. Konferencijos tikslas – pristatyti naujausius jūros mokslo ir technologijų pasiekimus ir perspektyvas, suburti bendrai diskusijai įvairias jūrinio sektoriaus mokslo, studijų ir verslo institucijas.

Konferencijos atidaryme KU naujame Jūros tyrimų institute (JTI) Klaipėdos miesto meras bei KU Tarybos pirmininkas Vytautas Grubliauskas sveikindamas susirinkusius džiaugėsi, jog konferencija pritraukia platų spektrą dalyvių, mokslininkų, klausytojų. „Pastaruoju metu, uosto plėtros kontekste, jūros ir krantų tyrimai yra kertiniai, priimant svarbius sprendimus. Vykstant aštrioms diskusijoms yra reikalingas profesionalus ir kompetentingas žodis, kurio nestokoja Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai. Aš tuo žodžiu tikiu ir pasitikiu“. Meras pažymėjo, jog siekiant įgyvendinti mėlynojo proveržio strategiją „Klaipėda 2030“ yra svarbu, jog Klaipėdos universitete vyksta tokio masto konferencijos, prisidedančios prie jūros mokslų ir technologijų proveržio regione.

KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė konferencijos atidarymo metu kalbėjo: „Jūros tyrimų institute mokslininkai stengiasi „jūrą“ atsinešti į krantą – įvairiausiomis formomis, pačiomis moderniausiomis priemonėmis. Tačiau niekas neprieštaraus, jog niekas neatstos jūros tyrimų atviroje jūroje. Džiaugiuosi, jog Klaipėdos universitetas turi geriausią jūros tyrimų komandą ne tik Lietuvoje, bet nepabijosiu pasakyti, ir visoje Europoje.“

KU JTI direktorė prof. dr. Zita Rasuolė Gasiūnaitė akcentavo, jog šios konferencijos metu ne tik pasidalijama pastarųjų metų tyrimų rezultatais, bet ir generuojamos idėjos bei bendradarbiavimo galimybės naujiems tyrimams, projektams, darbams. „Linkiu, kad šį jūros mokslų ir technologijų atstovų susitikimą įprasmintume ne tik apsilankymu, bet ir sukurtume naujų dalykų, kurie turėtų tęsinį ateityje“.

Renginio metu dalyviams duris atvėrė Instituto mokslinės laboratorijos, kuriose buvo galima susipažinti su naujausia mokslinių tyrimų įranga bei čia vykdomais jūros aplinkos ir jūrinių technologijų moksliniais tyrimais.

Renginio akimirkos fotografijose.

Posted in Įvykiai

Related Posts