Menu Close

EcoServe projektas sėkmingai pasiekė finišą

Klaipėdos univeristeto Jūros tyrimų instituto mokslininkai sėkmingai baigė ketverių metų projektą – “Ateities ekosisteminės paslaugos Lietuvos kranto zonoje globalios kaitos kontekste (EcoServe), finansuotą iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0178) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

Pagrindinis EcoServe projekto tikslas buvo įvertinti ateities ekosistemines paslaugas Lietuvos kranto zonoje, tobulinant Lietuvos mokslininkų gebėjimus taikyti daugiadisciplininius analizės, modeliavimo ir prognozavimo įrankius. EcoServe tyrimo rajonas apima septynias Pamario seniūnijas – Priekulės, Saugų, Kintų, Rusnės, Šilutės, Juknaičių ir Usėnų. Projektas buvo suskirstytas į keturias veiklas, apimančias duomenų rinkimą, analizę, EP žemėlapiavimą, modeliavimą ir ekosisteminių paslaugų prognozes tiriamajame rajone.

Vienas svarbiausių projekto rezultatų yra gairės Pamario seniūnijų ekosisteminių paslaugų valdymui klimato ir globalios kaitos kontekste, taip pat net 12 IS WoS lygio mokslinių publikacijų.

Detaliau su projekto rezultatais ir paruoštomis publikacijomis galite susipažinti http://apc.ku.lt/index.php/ecoserve/ puslapyje.

Posted in Įvykiai, Projektai

Related Posts